Życiorys Doroty Strynkiewicz

Dorota Strynkiewicz urodziła się dn. 20 lutego 1949 r., w Warszawie.
W 1966 r. ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego, na warszawskim Mokotowie. W latach 1967-70 studiowała Filologię Klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Dwukrotnie – ale bezskutecznie! – zdawała na Akademię Sztuk Pięknych, w Warszawie. W 1970 r. podjęła studia na Wydziale Filoozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Dyplom uzyskała w 1975 r., na podstawie pracy magisterskiej: „Joga w interpretacji Mircea Eliadego”.
W latach następnych pogłębiała, zrodzone w czasie studiów, zainteresowania myślą religijno-filozoficzną Dalekiego Wschodu i zachodnioeuropejską gnozą chrześcijańską.
Opublikowała kilka prac o tej tematyce.
Malowała i rysowała nieprzerwanie od wczesnych lat życia. Jej młodzieńcze prace były eksponowane w klubie studenckim, warszawskiej ASP, w 1968 roku.
Od 1980 r. – jako rysowniczka – uczestniczyła w licznych ekspedycjach archeologicznych Państwowego Muzeum Archeologicznego (w Warszawie i Białymstoku).
Zmarła tragicznie – w nie wyjaśnionych okolicznościach – w dn. 26 października 1983 r. Została pochowana, wraz z rodzicami, na Cmentarzu Sióstr Franciszkanek
Służebnic Krzyża, w Laskach, pod Warszawą.

(G. Z.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *